Günlük Gazeteler

Hava Durumu

İSTANBUL

Bülten

SEVDİĞİN KOKU HEP SAÇLARINDA!

Elidor, ikonik kokusu ile sezonun yeni güzellik alarmını veriyor! Saç Parfümünü sahneye çıkarıyor!

Elidor, genç kadınların saçlarında yaratacağı büyülü dokunuş ile ezber bozan bir yenilik sunuyor.

Elidor’un kokuları çok sevilen şampuan ve saç kremi serileri Güçlü & Parlak ve Esmer Parlaklık’tan esinlenerek tasarlanan saç parfümü ile saçlarınız artık tüm gün güzel kokuların etkisi altında.

Gün boyu elinizin altında, çantanızda kolayca taşıyabileceğiniz en büyük kurtarıcılarınızdan biri olacak Elidor Saç Parfümü ile ikonik kokuları saçlarınızda hissedin!

SAÇLARA YENİ DOKUNUŞ!

Güzellik Ritüelinin Yeni kokusu; Elidor Saç Parfümü

Elidor, saç parfümü gün boyu yanınızda! Günün temposunu yakalamak için sürekli hareket halindesiniz… Kimi zaman bir festivale ya da arkadaşlarınız ile buluşmaya, kimi zaman bir konserden sevgilinizin yanına veya ofiste katılacağınız bir toplantıya… Tüm bu yoğun tempoda saçlarınız her zaman duştan yeni çıkmış gibi koksun.


Saç için özel olarak tasarlanan formülü ile Elidor Saç Parfümü, gün boyu bakımlı hissetmenize olanak tanırken saçlarınızı ağırlaştırmıyor ve etkili bir yumuşaklık sunuyor.

*** Şampuanla birlikte kullanıldığında gün boyu kalıcı koku sağlar.
www.instagram.com/elidorturkey/
tr-tr.facebook.com/ElidorTurkiye/
www.twitter.com/elidorturkiye
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google

Türkiye haziran ayında yağışa doydu

Türkiye bu yılın haziran ayında geçmiş yıllara ait ortalamaların yüzde 64 üzerinde yağış aldı. Haziranda en fazla yağış, ortalamanın yüzde 251 fazlasıyla Ege Bölgesi'ne düştü.

İZMİR (AA) - HALİL ŞAHİN - Türkiye'de bu yıl haziran ayında, geçmiş yıllara ait ortalamaların yüzde 64 üzerinde yağış gerçekleşti. 

AA muhabirinin Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerinden derlediği bilgiye göre, haziran ayı yağış miktarı ortalaması metrekareye 30,8 kilogram olan Türkiye'de, 1-30 Haziran 2018 arasında metrekareye 50,5 kilogram yağış düştü.

Ülke geneli, 2017'nin aynı döneminde ise metrekareye 36,8 kilogram yağış aldı. Böylece bu hazirandaki yağış miktarı geçen yıla göre yüzde 37,2, uzun yıllar ortalamasına göre ise yüzde 64 arttı.

En fazla yağış Ege'ye

Haziran ayında en fazla yağışı metrekareye 67,8 kilogram ile Ege Bölgesi aldı. Uzun yıllar haziran ayı yağış ortalaması 19,3 kilogram olan Ege'deki artış ortalama değerin yüzde 251 fazlası şeklinde gerçekleşti.

Ege'ye geçen sene aynı dönemde 39 kilogram yağış düştü. 2015 yılının haziran ayında 76 kilogram yağış alan bölge, 2018 yılı haziran ayında son 37 yılın en yağışlı ikinci haziran ayını yaşadı.

Bölgede 2015 yılının haziran ayında 5 olan yağışlı gün sayısı da bu haziran ayında 8'e çıktı.

Ege Bölgesi'ni metrekareye 62,9 kilogram ile Marmara, 61,3 kilogram ile Karadeniz, 56,1 kilogram ile Akdeniz, 47,4 kilogram ile İç Anadolu, 41 kilogram ile Doğu Anadolu, 15,6 kilogram ile Güneydoğu Anadolu takip etti.

Haziran ayında en fazla yağış alan il ise Rize oldu. Rize'de metrekareye 99,7 kilogram yağış düştü. Ez an yağış ise Mardin'de görüldü. Mardin'deki yağış miktarı metrekareye 10,7 kilogram oldu.

Aydın 38 yılın en yağışlı haziranını yaşadı

En fazla yağış alan Ege illerinden Aydın ise son 38 yılın en yağışlı haziran ayını yaşadı.

Ortalama haziran ayı yağış miktarı 10,5 kilogram olan kente geçen ay yüzde 345'lik artışla 47 kilogram yağış düştü.

İzmir de son 38 yılın en yağışlı ikinci haziranını yaşadı. Haziran ayı ortalama yağış miktarı ise 9,3 olan kente yüzde 408'lik artışla 47,2 kilogram yağış düştü. İzmir geçen yılın haziranında 52 kilogram yağış almıştı.

"Bir aylık yağışı bir kaç saatte aldığımız oluyor"

Meteoroloji 2. Bölge Müdürü Latif Gültekin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, küresel ısınmanın, haziran ayındaki yağışların özelliklerini etkilediğini söyledi.

Sera etkisi nedeniyle ısınan atmosferin alt tabakasının üzerinden soğuk hava kütleleri geçişinin konvektif yağışlara yol açtığını vurgulayan Gültekin, "Bu yağışlar geniş bir sistem yağışı değil, genellikle yerel noktalarda etkili oluyor. Bu yağış sistemleri hızlı gelişiyor ve kısa sürede ciddi yağışlar bırakıyor. Bazen bir aylık yağışı birkaç saatte aldığımız oluyor. Önümüzdeki sürecin kaçınılmaz karakteristiği budur. Gelecek yıllarda da konvektif yağışların artacağı yönünde beklenti var." diye konuştu.

"Yağışların şiddeti artıyor"

Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi Coğrafya Eğitimi Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Hasan Çukur da karbon salınımının sanayi devriminden bu yana yüzde 40 artması, şehirlerin büyümesi sonucu etrafında ısı adaları oluşması gibi nedenlerle dünyanın ortalama sıcaklığında 1 derecelik artış görüldüğünü ifade etti.

Dünyadaki sıcaklık artışı nedeniyle Türkiye'de yağışlı gün sayısının azaldığını kaydeden Çukur, şu bilgileri verdi:

"Ülkemizin güneyindeki sıcak hava Türkiye'ye doğru çıktı. Bu etki mevsimlerde gecikmelere neden oldu. Hazirandaki yağışlar ise mevsimlerdeki gecikmeden kaynaklı. Dolayısıyla Türkiye'de yağışlı gün sayısı azalsa da bu kez şiddetinin arttığını görüyoruz. Şiddetli yağışlarda su toprakta emilmediğinden sellere neden oluyor. Ayrıca yağmur şeklindeki yağışların şehirler üzerindeki ısı adaları nedeniyle yere düşmeden atmosfere birkaç kez yükselmesi sonucu dolu yağışları görülüyor."

Haber tarihi: 08 / 07 / 2018
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: Türk askerinin mazluma umut olan kahramanlığı ifadelerde
Sonraki: Dünya Kupası'nda favoriler eleniyor
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: pluscreativeajans.com