Günlük Gazeteler

Hava Durumu

İSTANBUL

Bülten

"BRIDE TO BE" İLE FLORMAR EN ÖZEL GÜNÜNDE GELİNLERİN YANINDA

‘Yıllardır hayalini kurduğun en özel günde makyajınla fark yaratmaya hazır mısın? Flormar’ın gelinlere özel olarak hazırladığı yeni koleksiyonu “Bride to be” ile ışıldama sırası sende!

 

Flormar’ın gelinlere özel hazırladığı yeni koleksiyonu “Bride to be” ile tüm gözlerin üzerinde olacağı o günde güzelliğini makyajınla ortaya çıkar.  Pudradan, aydınlatıcıya, maskaradan, diplinera, rujdan, ojeye kadar geniş bir ürün yelpazesi olan  “Bride to be” koleksiyonu ile Flormar, her zaman olduğu gibi en özel gününde de tüm güzellik ihtiyaçları için en yakın arkadaşın gibi yanında!

Düğün makyajının ilk adımı kusursuz ten makyajı için 2 özel ürün

Gelin makyajının en önemli adımlarından olan mükemmel ten makyajı için özel olarak üretilen ve cilde ipeksi bir görünüm kazandıran Satin Touch Compact Powder pudra, parlama yapmayan 4 renk alternatifi ile gelinlerin gün boyu kusursuz görünmesine yardımcı oluyor.  Işıltılı ve kadifemsi dokusu ile olağanüstü pürüzsüzlük veren Diamond Loose Highlighter gelinlerin ışıltısına ışıltı katacak. Toz formundaki ürün doğal bir ışıltı verirken yüz hatlarını ortaya çıkarıyor.

Göz makyajı ile öne çıkmak isteyen gelinler için...

Kadifemsi dokusu ile yoğun pigmentasyona sahip, yarı mat ve ışıltılı tonları bir arada sunan Eyeshadow Bouquet far paleti toprak tonlarından oluşan renk seçkisi ile son zamanların en çok tercih edilen göz makyaj trendlerini düğün makyajına yansıtmak isteyen gelinlerin favorisi olacak.

İnce fırçası sayesinde keskin çizgiler çekerek gözü belirginleştiren Charming Matte Waterproof Dipliner, yoğun siyah bitişi ve suya dayanıklı formülü ile gelin makyajlarının en çarpıcı detayı olacak.

Hacimli, uzun ve tek tek ayrılmış kirpikler için tasarlanan Romance Volume Mascara, ekstra yoğun siyah rengi ve özel formülü ile birkaç kat uygulamaya uygun.

Rüya gibi bir ruj: Dreamy Lip Cream


Kalıcılığı, yarı mat formülü ve dudaklarda ağırlaşma ve yapışma yapmayan yumuşak hafif dokusu ile Dreamy Lip Cream likit ruj, altı renk alternatifi ile gelinlerin bu özel günlerinde makyajlarını mükemmel bir şekilde tamamlamalarına yardımcı olacak.

Tırnaklarda sade ve şık görünüm

Doğal ve şık tırnaklar için altı renk seçeneği olan Dreamy Look Nail Enamel açık ve parlak tonları ile stilinin en önemli tamamlayıcısı olacak.

Wedding Day Make-Up Fix Spray ile gün boyu sabitlenen güzellik…

Makyajdan sonra uygulanabilecek Wedding Day Make-Up Fix Spray sabitleme spreyi düğün makyajını canlı ve taze tutarak uzun süre kalıcı olmasını sağlıyor.

Best Day Ever Make-Up Bag ile ürünleri taşımak çok kolay!

Bride To Be koleksiyonu ürünlerini taşıyabilmek için ideal boyutlara sahip Best Day Ever Make – Up Bag makyaj çantası gelinlerin en özel gününde ve sonrasında onlara eşlik edecek.

Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google

Kuzey Akım 2'de yaptırımlara karşı B planına ihtiyaç duyulmuyor

Kuzey Akım 2 Boru Hattı Proje Sözcüsü Mueller, "Yatırımcılarımızın projeye bağlılığı tam, finansmanımız garanti altında, boru döşeme sürecimiz planlandığı gibi gidiyor." dedi.

Rus doğal gazını Almanya'ya doğrudan ulaştıracak Kuzey Akım 2 Boru Hattı Projesi'nin Sözcüsü Jens D. Mueller, projeye karşı ABD'den gelen itirazların ticari dayanaklarının politik söylemlere yansıdığını belirterek, "Projemiz açısından rahatız. Yatırımcılarımızın projeye bağlılığı tam, finansmanımız garanti altında, boru döşeme sürecimiz planlandığı gibi gidiyor. Bu yüzden, olası ABD yaptırımlarına karşı şirket olarak herhangi bir B planı ihtiyacı görmüyoruz." diye konuştu.

Boru hattının inşa edildiği alım terminalinin yer aldığı Almanya'nın Greifswald şehrinde projenin geldiği aşamaya ilişkin düzenlenen basın toplantısında konuşan Mueller, projeye karşı ABD'nin geliştirdiği olumsuz tutumun temelinde Başkan Donald Trump'ın ABD öncelikli enerji politikalarının ve ülkenin Avrupa'ya LNG sevkiyatlarını artırma arzusunun yattığını ifade etti.

Mueller, Kuzey Akım 2 doğal gaz boru hattı projesinin her aşamasında ulusal ve uluslararası kanunlara uygun hareket edildiğine işaret ederek, teorik olarak ABD'de Ağustos 2017'de yürürlüğe giren yasaların projeye uygulanmasının mümkün olmadığını dile getirdi.

ABD Dışişleri Bakanlığının yayımladığı genelge çerçevesinde yaptırımların uygulanmasının şartlara bağlandığını anımsatan Mueller, sözlerine şöyle devam etti:

"Var olan genelgeye göre, ilk olarak, tüm yaptırımlar müttefiklerle koordine edilmeli. İkincisi, bu yaptırımlar enerji tedariki güvenliğine zarar vermemeli. Üçüncüsü de yasanın yürürlüğe girmesinden önceki tüm anlaşmalar kapsam dışında. Bizim tüm anlaşmalarımız, hem boru hattının döşenmesi hem de finansman tedarikine ilişkin olanlar bu yasanın çıkmasından önce. Bu yüzden teorik olarak diyebilirim ki hali hazırdaki ABD düzenlemeleri projeye uygulanamaz. Buna rağmen her hafta yeni bir yaptırım spekülasyonuna dair haber okuyabilirsiniz. Bizler, proje üstlenicisi olarak politik spekülasyonlar hakkında yorum yapamayız. Projemiz açısından rahatız. Yatırımcılarımızın projeye bağlılığı tam, finansmanımız garanti altında, boru döşeme sürecimiz planlandığı gibi gidiyor. Bu yüzden, olası ABD yaptırımlarına karşı şirket olarak herhangi bir B planı ihtiyacı görmüyoruz."

AB içinden itirazlar

Mueller, projeye karşı AB içinden yükselen itirazların da temel dayanağının ekonomik çıkarlar olduğuna dikkati çekerek, "Mesela Polonya'yı ele alırsak, ülkenin doğal gaz tedarikinin yüzde 90'ının Rus doğal gazından bağımsız olduğunu görürüz. AB ayrıca ülkedeki LNG tesislerini ve Norveç'ten gelen yeni boru hatlarını da kısmi olarak finanse etmektedir. Ülkede projeye karşı ticari bir endişenin yer alması doğal." değerlendirmesinde bulundu.

Projenin, birinci kısmında var olan yıllık 55 milyar metreküplük kapasiteye aynı oranda katkı yapacağını vurgulayan Mueller, 110 milyar metreküplük kapasitenin AB'nin toplam yıllık doğal gaz tüketiminin çeyreği kadar olduğunu dile getirdi.

Mueller, bu kapasitenin tamamının tüketime dönüşüp dönüşmeyeceğine piyasanın karar vereceğinin altını çizerek, "Bu kapasite, miktarın tamamının satılacağı anlamına gelmiyor fakat böyle bir boru hattına sahip olmak Avrupalı tüketicilerin lehine bir gelişmedir." dedi.

Avrupa Komisyonu Başkan Adayı Alman politikacı Manfred Weber'in Polonya basınına yaptığı projeyi durdurma vaadinin uygulanamaz olduğunu söyleyen Mueller, "Polonya'da bu sözleri dile getirmiş olabilir ama Alman halkına hitap ederken başka sözler kullanıyor. Boru hattı, ulusal ve uluslararası yasalara uygun şekilde inşa ediliyor. Boru hattı ilgili ülkelerden izinlerini de aldı. Bu yüzden, bu Sayın Weber'in durdurabileceği bir şey değil." diye konuştu.

Danimarka'daki izin süreci

Mueller, hattın geçtiği 5 ülkeden dördünün izin süreçlerinin tamamlandığı bilgisini paylaşarak, Rusya, Almanya, Finlandiya ve İsveç'teki süreçlerin olumlu sonuçlandığını Danimarka'nın ise Bornholm Adası'na dair bazı endişeleri nedeniyle ilk başvurularını reddettiklerini ve şirketin ikinci başvurusunu 2018'de yaptığını belirtti.

İkinci başvurularının da ülkenin enerji otoritelerinin isteği doğrultusunda revize edilerek nisanda yenilendiğini aktaran Mueller, Danimarka'nın da gerekli izinleri vereceği konusunda umutlu olduklarını ve böylece projenin herhangi bir gecikme yaşanmadan 2019 sonunda devreye girmesini beklediklerini kaydetti.

Kuzey Akım 2, 2011'den beri işletmede olan Kuzey Akım projesinin devamı olarak, var olan yıllık 55 milyar metreküplük kapasiteye aynı oranda katkı yapacak. Proje, Rusya'dan Ukrayna'yı bypass ederek doğrudan Almanya'ya ulaşacak toplam kapasiteyi yıllık 110 milyar metreküpe çıkaracak.

Başta ABD olmak üzere AB içinden özellikle bazı Doğu Avrupa ülkeleri ve Baltık Cumhuriyetleri projenin Avrupa'nın Rus doğal gazına bağımlılığını artıracağı gerekçesiyle Kuzey Akım 2'ye karşı çıkıyorlar. Beyaz Saray, Almanya'ya projeyi durdurması çağrısında bulunarak, projeye katkıda bulunan firmaları da değerlendirmeye tabi tutabileceği yönünde açıklamalarda bulunmuştu. 

Haber tarihi: 13 / 05 / 2019
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: Kuru üzüm ihracatında 'Uzak Doğu' bereketi
Sonraki: Sabiha Gökçen dünyanın 29. en iyi havalimanı seçildi
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: pluscreativeajans.com